Ukraina

LWÓW 3 i 4 dniowy

Lwów jest jednym z najbogatszych w zabytki miast świata. W 1998 r. na Konferencji w Kioto lwowskie Stare Miasto zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Teren zespołu centrum historycznego składa się ze 120 ha średniowiecznej części Lwowa. Katedra Łacińska z Kaplicami Kampionów i Boimów, kościół Dominikanów, Bernardynów, Jezuitów, kamienica Królewska, Czarna, Arcybiskupia, Ratusz, Uniwersytet Lwowski, Politechnika, Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt należą do najistotniejszych zabytków polskiego dziedzictwa narodowego, które z dumą piszemy Wielką literą. Wyjazd 4-dniowy: Lwów-Krzemieniec:Dom-Muzeum J.Słowackiego, góra Bony, liceum, Poczajewo: Największe prawosławne sanktuarium na Ukrainie plus Teatr Opery

 Zapraszamy Państwa na spacer po romantycznych uliczkach Starego Miasta.

Program:

 1. dzień

06.00 – zbiórka uczestników w ustalonym wcześniej miejscu

06.30 – odjazd autokarem do Lwowa

17.00 – planowany przyjazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, wycieczka po mieście – zwiedzanie m.in.:

stary rynek, kościół św. Elżbiety, św. Antoniego, Katedra, wieża Dominikanów, Kaplica Trzech   

Świętych, pomnik A. Mickiewicza, plac Bernardyński, spacer po śródmieściu, kolacja

 

 1. dzień

08.30 – śniadanie

09.00 – zwiedzanie cmentarza „Orląt” oraz cmentarza Łyczakowskiego (tu spoczywają: Gabriela Zapolska, Władysław Bełza, Maria Konopnicka, Artur Grottger, Konstanty Ordon oraz powstańcy 1831 i 1863 r.)

12.00 – czas wolny

18.00 – kolacja

19.00 – teatr opery (na życzenie)

 

 1. dzień

08.30 – śniadanie,  zakupy i  odjazd do Warszawy.Po drodze zwiedzanie m.Żółkiew.

20.00 – planowany przyjazd do Warszawy

Świadczenia:

 • zakwaterowanie w hotelu, pok. 2 -osobowe
 • wyżywienie 2 razy dziennie, zgodnie z programem
 • pilot na całej trasie

Cena: 220 zł.+55 euro hotel, wyżywienie, parkingi

 • przewodnik po Lwowie z jęz polskim z językiem
 • ubezpieczenie NW i KL
 • autokar .

Wstępy do teatru i na cmentarz Łyczakowski 5 euro-koszt własny

Jest możliwość o dzień dłużej+120 zł. Dla grup terminy do ustalenia.

Program 4 dniowy Lwów-Poczajew:Najpiękniejszy sanktuarium Prawosławny,jak w Polsce Częstochowa-Krzemieniec:Dom Muzeum J.Słowackiego,ruiny zamku Królowej Bony,niezapomniany widok panoramy z góry zamkowej. Cena z biletami wstępu w Krzemieńcu i Poczajewie 250 zł. autokar,ubezpieczenie/40 000 zł. na os./pilot +80 euro- na miejscu wyżywienie, hotel, drogi, parkingi, ekologia+ wstępy do muzeów i teatru 15 euro.

ŚLADAMI TRYLOGII

Lwów-Olesko-Podhorce-Poczajów-Krzemieniec-Zbaraż-Tarnopol-Kamieniec Podolski-Chocim-Lwów-Żółkiew-Warszawa

Program:

1 dzień

05.50 odjazd autokarem z wyznaczonego miejsca

16.00 – planowany przyjazd do Lwowa. Zakwaterowanie,  w seminarium duchownym w Brzuchowicach, obiadokolacja Teatr Opery, zwiedzanie starówki.

2 dzień

08.00-śniadanie i odjazd do Krzemieńca. Zwiedzamy zamek Jana III Sobieskiego w Olesko, zamek Koniecpolskich-Rzewuskich-Sanguszków w Podhorcach , prawosławne sanktuarium MB- Ławra  Święto-Uspienska  Poczajowska , liceum i dom-muzeum J.Słowackiego,  Zakwaterowanie, obiadokolacja. Jest możliwość zaprosić za dodatkową opłatę(50 dol.USD) znany zespół ludowy z Krzemieńca śpiewający piosenki różnych narodowości jak w kraju tak i zagranicą.

3 dzień

08.00-śniadanie, zwiedzanie ruinów zamku i Górę Królowej Bony. Następnie wyjazd do Tarnopola. Po drodze zwiedzamy pałac Wiśniowieckich, zamek Zbaraskich i miasto Tarnopol. Zakwaterowanie,obiadokolacja

4 dzień

08.00 – śniadanie oraz odjazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze zwiedzamy, zamek w Trembowli następnie  kościół św. Stanisława Bpa oraz cerkiew Wniebowstąpienia i ruiny zamku Skały Podolskiej, następnie Twierdzę Kamieniecką, katedrę i stare miasto w Kamieńcu Podolskim.  Zakwaterowanie, obiadokolacja.

5 dzień

08.00- śniadanie, wyjazd do Lwowa. Po drodze zwiedzamy twierdzę nad Dniestrem w Chocimiu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. we Lwowie

6 dzień

08.30-śniadanie, zwiedzanie miasta-cmentarz Łyczakowski i Orląt. Wyjazd do Warszawy. Po drodze zwiedzamy starówkę w Żółkwi.22.00-planowany przyjazd do Warszawy.

Świadczenia:

 • autokar klasy turystycznej
 • pilot na całej trasie
 • przewodnik z językiem polskim
 • 2 noclegi we Lwowie(pokoje 2-osobowe),3 noclegi na trasie zgodnie z programem(klasa turystyczna),pokoje 2-os.,z dopłatą pok.jednoosobowy
 • wyżywienie zgodnie z programem, pięć śniadań i pięć obiadokolacji
 • ubezpieczenie od NW i KL na kwotę 40 000 zł. na os.bez chorób przewlekłych

Uwaga: wstępy do muzeów i przewodnicy – koszt własny(  20 euro) Przekroczenie granicy z paszportem. Polska złotówka jest wymienialna we wszystkich bankach i kantorach. . Kurs waluty jest zmienny Cena:250 zł.-transport, pilot,ubezpieczenie NW i KL na sumę 40 000 zł. na os. +160 euro-hotele ,wyżywienie,przewodnik  

ODESSA

PERŁA UZDROWISKOWO – WYPOCZYNKOWA NAD MORZEM CZARNYM

Odessa jest nie tylko jednym z największych i najlepszych uzdrowisk w południowej Ukrainie, ale również dużym – przeszło milionowym i ciekawym architektonicznie miastem nad Morzem Czarnym. Wokół Odessy rozciąga się duża strefa leczniczo – wypoczynkowa, w której położone są liczne sanatoria i pensjonaty.

Nasz sanatorium leży na obrzeżach miasta, w pięknym parku nad Morzem Czarnym. Jest jeden z najlepszych w obw. Odesskim. Do centrum Odessy dojeżdża się komunikacją miejską – tramwajem lub mikrobusem.

Znaleźć tu można ukryte w zieleni uzdrowiska balneologiczne i fizjoterapeutyczne. Leczy się tu: reumatyzm, korzonki nerwowe, nadciśnienie, niskie ciśnienie, drogi oddechowe, serce, dolegliwości przewodu pokarmowego,  układu krążenia oraz nerwice i wyczerpanie nerwowe.  W sanatorium są gabinety medyczne: inhalacji, masażu, fizykoterapii, psychoterapii, hydroterapii oraz odnowy biologicznej. W terapii stosuje się: wanny perełkowe, ziołowe, z terpentyną, jodobromowe, zabiegi błotolecznicze, masarze suche i podwodne, bicze wodne, ćwiczenia gimnastyczne oraz diety.

Walory lecznicze to:

 • znakomite wody mineralne, herbaty lecznicze
 • jedyne w Europie Wschodniej, o ogromnych właściwościach leczniczych błota morskie z limanu – doskonałe na reumatyzm, wszelkie bóle stawów i kręgosłupa oraz na skórę i układ krążenia.
 • cieszący się renomą na całym świecie Instytut Chorób Oczu i Terapii Tkankowej im. W. P. Fiłatowa, znajdujący się nieopodal naszych sanatoriów
 • ponadto zdrowy klimat, duże nasłonecznienie, ciepłe morze z zagospodarowanymi plażami oraz staranność, kompetencja i fachowość personelu medycznego.

Program:

Do sanatorium:

1- dzień

12.45 – zbiórka uczestników w Warszawie na Dworcu Centralnym PKP  przy kasie nr 1

13.39 – odjazd do Przemyśla, wagon kl.2.  21.08-przyjazd. .23.28 –odjazd do Odessy, przydziały sypialne 4-os.

2-14 -dzień

11.16– planowany przyjazd do Odesy. Transfer do sanatorium Pobyt, leczenie, wypoczynek oraz wycieczki fakultatywne: autokarowa po Odessie –5 euro, zwiedzanie Katakumb –10 euro, Teatr Opery –od 10 euro (ceny orientacyjne, mogą ulec zmianie)

15-dzień wyjazdu

śniadanie zabiegi obiad.

16.45-znosimy bagaże do autokaru. 17.00 odjazd  do Odessy na Dworzec Kolejowy. 18.26-odjazd do Przemyśla. Przyjazd do Lwowa 06.35, postój we Lwowie. O godz.  07.50-odjazd  do Przemyśla. Przyjazd  o godz.09.45. 11.52-odjazd do W-wy. 19.17-planowany przyjazd do stolicy.

Świadczenia:

 • pociąg Warszawa-Przemyśl –Warszawa wagony 2 kl. Przemyśl –Odessa-Przemyśl przedziały sypialne 4-os. Jest możliwość dopłacić do przedziału 2-osobowego (110 zł)
 • zakwaterowanie w sanatorium „Biała Akacja” pok. 2-0s.z wygodami-telewizor .lodówka, łazienka
 • do 4 zabiegów dziennie
 • wyżywienie 3 razy dziennie (stół szwedzki) oraz diety
 • ubezpieczenie od NW i KL .Ubezpieczenie od chorób przewlekłych uczestnik ponosi opłatę indywidualnie
 • Osoba do kontaktów organizacyjnych
 • Transfer samochodowy Kolejowy Odessa-sanatorium, sanatorium-Dworzec Kolejowy.

 

 

Klinika specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: systemu nerwowego, naczyń krwionośnych (mózgowych, oczu), układu mięśniowego, układu kostnego, odpornościowego, endokrynologicznego oraz leczenia chrapania.

Metody diagnostyczne proponowane przez sanatorium są dobrze tolerowane oraz całkowicie bezpieczne dla kuracjuszy. Sanatorium zapewnia zabiegi: kąpiele perełkowe, mineralne, terpentynowe, ziołowe, z olejkami eterycznymi, masaże: wodne „Szarko”, strumieniowe „Ares”, cyrkulacyjne, ultradźwiękowe, masaże częściowe: klatki piersiowej, pleców, lędźwi, stawów, typu „kołnierz” i inne: fizjoterapia, inhalacje, masaż próżniowy, fitoterapia, magneto i laseroterapia, błota z limanu. Sanatorium zapewnia również diagnostykę zaburzeń snu spowodowaną: bezdechem sennym (chrapanie), atakami epilepsji, nie domaganiami układu sercowo-naczyniowego, chorobami gastroenterologicznymi, dysfunkcjami układu moczowo-płciowego. Położenie oraz widok na morze wspaniale wpływają na leczenie i rehabilitację depresji, stanów po stresowych, traum psychicznych.

                

Truskawiec