Portugalia

PIELGRZYMKA  DO  FATIMY

RAMOWY PROGRAM 

Marzec, kwiecień, maj, wrzesień, październik 2019  7/11.11.2019  23/27.11.2019

.

Program:

Dzień 1 – (czwartek)

Godz.13.00-zbiórka uczestników na lotnisku Chopina(Okęcie) przy wylotach- prawe skrzyło

Godz. 15.10- odlot do Lisbony

Godz. 18.25 przylot samolotu do Lizbony. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu  Dla chętnych o 21:30 – różaniec w Kaplicy Objawień i procesja ze świecami.

 

Dzień 2 – FATIMA – ALJUSTRIEL – VALINHOS

Poranna msza. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Fatimy, religijnego centrum Portugalii. W tym miejscu trójka wiejskich dzieci wypasających bydło na okolicznych łąkach, doznała w 1917 r. sześciu objawień. Ujrzały one ponad konarami dębu „Panią jaśniejszą od słońca”. W Bazylice uświetniającej te wydarzenia znajdują się groby Hiacynty i Franciszka, którzy zmarli w latach 1919 – 1920 podczas epidemii grypy. W Aljustrel znajdują się domy dzieci, które doznały objawień a prowadzi tam Droga Krzyżowa.  Godz. 21:30 – rózaniec w Kaplicy Objawień i procesja ze świecami. Nocleg w Fatimie.

Dzień 3FATIMA – BATALHA/ ALCOBAÇA –  NAZARE

Poranna msza. Wyjazd do miejscowości Batalha dla chętnych zwiedzanie klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej wpisanego na listę UNESCO (wstęp 6€), następnie  w Alcobaça zwiedzanie najstarszego gotyckiego klasztoru z największym w Portugalii gotyckim kościołem. Obiekt wpisany na listę UNESCO. Przyjazd do Nazare (wioski rybackiej)Wieczorem wyjazd do Lisbony. Spacer po mieście,  nocleg .

Dzień 4 FATIMA – LIZBONA

Rano po śniadaniu  zwiedzanie dzielnicy Belem: Wieży Belem, Pomnika Odkrywców wzniesionego w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza.  Nastepnie przejazd do centrum i zwiedzanie kościoła św. Antoniego Padewskiego (msza), Katedry Se. Następnie spacer po położonej poniżej najstarszej dzielnicy zwanej Alfama. Spacer po Praca Rossio, Praca Comercio. Powrót do hotelu  tramwajem lub  autobusem .

Dzień 5 – WYLOT

Wymeldowanie się z hotelu, o godz. 7:00 transfer na lotnisko i wylot o 9:35 do Warszawy.

14.25-przylot na Okęcie. W/w samolotach są posiłki

Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie uzależniona jest ona od sytuacji zaistniałej w danym miejscu. Grupa w ilości  22 osób

Świadczenia: samolot W-wa-Lizbona W-wa.,zakwaterowanie w hotelu ,pok 2-os. z łazienk. Transfer lotnisko-hotel-lotnisko, wyjazd do Fatimy, ubezpieczenie NW i KL, na całej trasie,opiekun duchowy.Cena: 1150zł.- opłata w Polsce-samolot, pilot, ubezpieczenie , usługi + 260 euro na miejscu w Lisbonie,hotele ***- 2 noclegi w Fatimie i 2 w Lisbonie, pokoje 2- osobowe, 4 śniadania, podatek hotelowy, autokar zgodnie z programem, przewodnik z jęz. polskim, opiekun duchowy, ekologia, bilet na tramwaj z wycieczki po Lisbonie do hotelu, przewodnik-pilot.

UWAGA:   w kosztach biletów jest 1 bagaż podręczny,do 10kg.maks.rozmiar 55x40x20 oraz mały 35x20x20 cm. ,koszt dodatkowego bagażu do 20 kg- 210 zł.

Obiadokolacja -koszt własny 10 euro na os.

Godziny odlotu mogą ulec zmianie.Odlot z Modlina  godz.12.10,przylot do Lisbony 15.25. Z Lisbony godz.15.50,przylot do Modlina godz.20.55